
Onze missie is om de leiders van de toekomst te werven en ontwikkelen. Maar wie zijn die leiders van de toekomst eigenlijk?
In dat kader doen we een reeks interviews met mensen uit ons netwerk die wij als leiders van de toekomst beschouwen.
Dit keer delen we het inspirerende verhaal van Helen Halma-Bakker. Helen is Vestigingsdirecteur Amsterdam bij Van Wijnen en gaat in haar vrije tijd graag op pad met haar twee honden.
Helen is via Ranger Human Capital in contact gekomen met Van Wijnen en heeft succesvol de Executive Search procedure doorlopen. Sinds januari 2024 vervult zij deze mooie en tegelijkertijd uitdagende leiderschapsrol als Vestigingsdirecteur bij Van Wijnen.
Wij spraken Helen over haar eerste jaar bij Van Wijnen, de uitdagingen waar de organisatie voor staat en hoe zij kijkt naar de rol van leiderschap hierin.

Omschrijf eens de wereld waarin je terecht bent gekomen.
“Hoewel ik nog niet zo lang bij Van Wijnen werk, voelt het voor mij echt als thuiskomen. Stuk voor stuk gepassioneerde mensen: veelal techneuten met een passie voor bouwen, renoveren, transformeren en alles wat daarbij komt kijken.
Ons vak, de gebouwde omgeving, gaat ook over thuiskomen. Van Wijnen creëert een thuis voor mensen, instanties, scholen en gemeenten. Wij focussen ons vooral op de betaalbare woningbouwsector. Daar zit ook onze kracht. En die is nodig ook. Je hoeft de TV maar aan te zetten en je weet direct waarom. Na alle berichtgeving over oorlog volgen de berichten over de woningcrisis. Daar zetten wij ons hard voor in. Dus de rode draad is toch wel echt ‘thuiskomen’.”
Thuiskomen dus, hoe komt het dat het zo voelt voor jou?
“Ik had al jaren de ambitie om directeur te zijn en was vereerd dat ik die kans kreeg bij Van Wijnen. Na een zorgvuldige afweging heb ik volmondig ja gezegd, omdat het moment goed voelde en ik het idee had dat Van Wijnen de organisatie was waarin ik goed zou kunnen landen en thuiskomen.
Toen ik tekende, was ik blij en trots dat ik per 1 januari als vestigingsdirecteur bij Van Wijnen zou starten. Lang kon ik echter niet genieten van dit vooruitzicht, want een week later hoorde ik dat ik ziek was. Ik heb mijn ambities tijdelijk moeten parkeren. Gelukkig was Van Wijnen direct bereid om hierin met mij mee te denken en kreeg ik alle ruimte voor mijn herstelproces.
Ik heb geleidelijk kunnen instromen en dat was heel fijn. Ik heb een groot verantwoordelijkheidsgevoel en heb dat ook zo geuit. Als vestigingsdirecteur sta je op een kruispunt van alles wat er gebeurt in het bedrijf. Het heeft ervoor gezorgd dat ik stap voor stap het complete plaatje kon gaan zien. Nu het complete plaatje zie, wordt het voor mij steeds leuker. Doordat zowel Van Wijnen als ikzelf vanaf het begin erg open naar elkaar waren, ontstond er een veilige basis en omgeving: thuiskomen dus.”
Welke uitdagingen zie jij vanuit jouw rol als Vestigingsdirecteur?
“Als persoonlijke uitdaging zie ik vanuit mijn rol dat er een breed veld aan woon- en bouwvragen is die bediend en beantwoord moeten worden. Tegelijkertijd wil ik voldoende focus houden op hetgeen waar Van Wijnen goed in is en voor staat. De samenwerking met corporaties in verduurzamingsopgaven bijvoorbeeld of het renoveren en transformeren van gebouwen naar woningen.
De wereld van de bouw is ontzettend interessant. Je laat je gauw verleiden om overal aan mee te doen. De uitdaging is om aan de voorkant in te kunnen schatten of het past.
Daarnaast is de rol van vestigingsdirecteur compleet nieuw voor mij, waardoor dit zowel leuk als uitdagend is. Wat helpt, is dat Van Wijnen een fijne omgeving biedt waarin nieuwe leiders vertrouwen krijgen.
Kijk je naar de vestiging in Amsterdam, dan is dat soms ook uitdagend. We zaten van origine in Weesp, maar door organisatieveranderingen zijn we verhuisd naar Amsterdam. Op papier klinkt dat als een kleine verandering, maar ik merkte in de praktijk al snel dat het behoorlijk veel doet met mensen. Ik trof veel enthousiaste collega’s aan die de verandering omarmden, maar ook collega’s die behoefte hadden aan wat extra zorg en aandacht.
Onze vestiging is onderdeel van een groot geheel waarin samengewerkt wordt, maar er zijn natuurlijk ook verschillen tussen de vestigingen. Denk bijvoorbeeld aan nuances in functie- of werkinhoud of dat andere vestigingen net wat andere processen hebben. Dit maakt dat je samen scherp moet blijven op elk persoon en elk project. Wij maken maatwerk. Dat maakt mijn rol leuk, maar ook erg uitdagend.”

Hoe ga je om met deze uitdagingen?
“Ik zie dit vooral als een kans. We kunnen veel van elkaar leren en best practices implementeren. We krijgen samen de kans om een platform te creëren waarop wij onze kracht kunnen laten zien. Dat helpt ons nu al om tot effectievere oplossingen te komen.
Zo hebben wij bijvoorbeeld in onze vestiging een sterke tool waarmee we inzicht hebben in de planning, financiën en accounthouderschap. Alles komt hierin terug. Deze tool hebben we nu ook gedeeld met onze zustervestigingen. Heel waardevol. En om dit zo waardevol mogelijk voor iedereen te maken, is het belangrijk om te weten waar de behoefte ligt van iedereen.
De sleutel ligt bij het stellen van de juiste vragen. Van Wijnen heeft 21 vestigingen, 2 fabrieken en 6 expertisecentra. Je weet gewoon niet alles van elkaar. Maar als je de juiste vragen blijft stellen en je behoeften naar elkaar blijft uitspreken, dan kom je tot prachtige oplossingen.”
Welk leiderschap is hiervoor nodig?
“In mijn ogen ben je een goede leider als je ieders waarde kent en je intuïtie kan afstellen om mensen echt te zien, te leren kennen en te motiveren. Ik wil graag weten met wie ik werk, wat er bij hen speelt en hoe we het beste van elkaar kunnen leren. Iedereen heeft weleens een dag dat het wat minder gaat, maar ook dan wil ik er zijn en weten wat er speelt. Ook om te snappen waarom sommige projecten wel lopen, maar andere niet. Dat typeert voor mij een goede leider.
En heel eerlijk, dat is soms best een uitdaging. Iedereen is anders en we hebben zo’n 70 mensen op deze vestiging. Ook hebben we een relatief nieuwe staf op mijn vestiging. Binnenkort starten we een traject om elkaar beter te leren kennen. Het is goed om te weten hoe iedereen in elkaar zit, waar ze vandaan komen en wat hen motiveert om een bepaalde aanpak te kiezen bijvoorbeeld. Echt luisteren naar mijn collega’s en dan samen tot een oplossing komen, dat vind ik erg belangrijk.”

Tot slot, is er nog iets wat je wil delen?
“Ik ben dankbaar dat ik via Ranger Human Capital op deze mooie positie bij Van Wijnen terecht ben gekomen. Hoewel ik al langer de ambitie had om een directierol te vervullen, waren daar toch ook vaak die vragen en twijfels: Kan ik dit al wel? Wil ik het wel echt? Ben ik hier klaar voor? Ik ben blij dat ik toch de gesprekken ben aangegaan. Het ging vlot allemaal en voor ik het wist zat ik bij Van Wijnen aan tafel. Ik kijk terug op een fijn wervingsproces en het voelt als de juiste stap!”
Lijkt werken bij Van Wijnen jou ook wel wat? Ranger Human Capital heeft op dit moment twee prachtige vacatures bij Van Wijnen in portefeuille. Neem vooral een kijkje:
Wij helpen je verder
Wil je meer weten over onze dienstverlening op het vlak van leiderschapsontwikkeling, teamontwikkeling of executive search? Neem contact op met Jacqueline Hendriks. Zij gaat hierover graag met je in gesprek.
|
Bel 06-51387631 |
|
jhendriks@ranger.nl |

Ontvang elke maand waardevolle tips en inzichten |
|